FANDOM


“House of Agendas”
Sezon 1, Odcinek 8
Odcinek 8
Informacje
Polska premiera

21 czerwca 2011

Premiera w USA

10 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Porządków

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Eyes

Następny

House of Keys

House of Agendas to ósmy odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Po przeszukaniu toreb, Victor oznajmia, że nic zakazanego nie znalazł. Patricia natychmiast sprawdza swoją torbę, jednak ku jej niezadowoleniu, akta Joy zniknęły. Mara stwierdza, że to rzeczywiście jest podejrzane.

Później, Jerome pyta Micka o jego relacje z Amber. Sportowiec nie ma ochoty na rozmowę o niej, od kiedy pocałowała Alfiego. Denerwuje się jeszcze bardziej, gdy dowiaduje się o niby randce Amber z Alfiem w pralni wczorajszej nocy. Wtedy chce dorwać żartownisia. Jerome powstrzymuje go i radzi, żeby jak najszybciej zerwał z Amber. Modnisia weszła właśnie do salonu. Żąda od Micka przeprosin, jednak ten ignoruje ją i wychodzi z pokoju.

Podczas śniadania, Patricia ponownie zachowuje się źle w stosunku do Niny. Gdy Amerykanka wychodzi z Fabianem do szkoły, buntowniczka pyta Trudy, czy po Joy ktoś przyjechał, gdy zniknęła. Opiekunka stwierdza, że był jakiś mężczyzna, jednak nie wie, czy to jej ojciec. Oprócz tego, Patricia pyta, czy nie uważna za dziwne przybycia Niny w dniu wyjazdu panny Mercer. Trudy wyjaśnia uczennicy, że stypendium nowej członkini Domu Anubisa miało opuźnienie i doszło dopiero po dwóch tygodniach. Patricia przez resztę dnia jest załamana.

W szkole, podczas lekcji historii, pan Winkler pyta uczniów, co możnaby przygotować na zajęcia. Nina i Fabian proponują mitologię egipską, ponieważ Anubis, skąd nazwa ich domu, jest egipskim bogiem. Mick proponuje zapasy glagiatorów, gdzie poniży Alfiego na oczach całej szkoły. Żartowniś jest zdziwiony jego postawą.

Podczas przerwy w szkole, Fabian i Nina idą w odwiedziny do "Sary". Na początku do jej pokoju wchodzi tylko Amerykanka. Dziewczyna rozmawia z nią powoli i spokojnie. Staruszka pyta Ninę, czy odnalazła już skarb. Gdy słyszy odmowną rozmowę, oznajmia jeszcze, że musi go koniecznie odnaleźć i ponownie ostrzega przed czarnym krukiem. Nastolatka pokazuje "Sarze" dziewczynę ze zdjęcia w medalionie (taka sama, jak na strychu). Staruszka twierdzi, że namalowana jest właśnie Nina. Zauważa Fabiana stojącego w drzwiach pokoju. Chłopak wchodzi i chce się przywitać, jednak "Sarah" boi się go i każe mu wyjść. Przyjaciele opuszczają dom opieki.

Podczas długiej przerwy, chłopcy grają w piłkę nożną. Amber i Mara plotkują. Gdy śmieją się, Mick zauważa to i myśli, że to z jego powodu. Mści się na Alfiem, powodując u niego mały wypadek. Żartowniś zaczyna jęczeć z powodu bólu nogi. Sportowiec zauważa, że on udaje, jednak nikt mu nie wierzy.

W szkole, podczas przerwy Fabian ogląda zdjęcie w medalionie. Stwierdza, że namalowana dziewczyna faktycznie jest podobna do Niny. Amerykanka zaprzecza. Sądzi, że namalowana jest "Sarah", a czarny ptak, na którego ma uważać, to Corbierre.

Przed lekcją, Mara pyta, czy opiekunka miała jakieś informacje na temat Joy. Patricia mówi, że są, ale marne. Wpada na pomysł. Ucieka ze szkoły i idzie na komisariat policji. Zgłasza zaginięcie Joy sierżantowi Roebuckowi. Mężczyzna z początku nie chce przyjąć sprawy, jednak widząc łzy Patricii, zgadza się. Po wyjściu dziewczyny, dzwoni do pewnej osoby. Tą osobą jest Victor...

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Agendas, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.