FANDOM


“House of Allegiance”
Sezon 1, Odcinek 51
Odcinek 51
Informacje
Polska premiera

19 sierpnia 2011

Premiera w USA

16 lutego 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Lojalności

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Lights

Następny

House of Pests

House of Allegiance to pięćdziesiąty pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Amber wraca na schody, widząc niezręczną sytuację Niny. Natychmiast zaczyna jęczeć, że gorzej się czuje. Victor wraca do niej, natomiast Ninie (która podniosła wskazówkę, gdy nie patrzył) każe iść po Trudy. Nastolatka biegnie do salonu i natychmiast mówi opiekunce, że Amber zemdlała. Przestraszona kobieta idzie do panny Millington. Amerykanka odczytuje wskazówkę. Do salonu wchodzi Fabian. Chwilę rozmawiają o odnalezionej wskazówce. Według niej w domu schowany jest już tylko jeden relikt. Przychodzi Alfie. Pyta Fabiana, gdzie schował eliksir życia. Chłopak oznajmia, iż jest on pod materacem. Po wyjściu Lewisa, Nina stwierdza, iż zachowywał się jeszcze dziwniej, niż zazwyczaj, a po krótkiej chwili Fabian pyta ją, skąd wiedziała, gdzie szukać najnowszej wskazówki. Amerykanka mówi, że podpowiedziała jej intuicja, która od śmierci Sary stała się większa. Młody Rutter zaczyna podejrzewać, że Joy może nie być wybraną. Ninie od razu przychodzi na myśl, że to ona nią jest i natychmiast mówi przyjacielowi, żeby więcej o tym nie wspominał.

Pod wieczór, "Sibuna" robi zebranie w pokoju Niny i Amber. Ta druga z Patricią zaczynają się wygłupiać, naśladując Corbierre'a. Nina i Fabian wpadają na pomysł, że to właśnie w nim może być ukryty ostatni relikt. Gdy Victor wychodzi z domu, para natychmiast udaje się do jego gabinetu. Nigdzie jednak nie widzą elementu. W pewnym momencie Fabian wpada na pomysł, żeby przekręcić głowę wypchanego kruka. Nina niezbyt w do wierzy, jednak robi tak, jak poradził jej przyjaciel. I miał rację. W głowie Corbierre'a ukryty był ostatni element. Szybko go zabierają. Jest to kółko ze złotym napisem "END". Członkowie "Sibuny" słyszą, jak Victor wchodzi do domu i zmierza w kierunku swojego gabinetu. Mogliby już uciec, gdyby nie fakt, że Corbierre nadal stoi bez głowy.

Wcześniej, Jerome i Alfie rozmawiali o eliksirze życia. Ten pierwszy chce, żeby jego przyjaciel wykradł go spod materaca Fabiana. Alfie jednak nie chce tego zrobić, gdyż pierwsze podejrzenie od razu pójdzie na niego. Wymyśla jednak plan. Zabierze miksturę, gdy będzie robione pranie, żeby cała wina była zwalona na Trudy. Oprócz tego, chłopak opowiada o tajemniczej układance z elementami ukrytymi w domu. Postanawia narysować dla Jerome'a jej elementy, żeby mógł je pokazać kljentowi. W trakcie obiadu, Jerome bardzo szybko odchodzi od stołu, nie dokończył nawet jedzenia. Zaciekawiony Alfie zauważył, że jego przyjaciel zmierza do pokoju Fabiana i Micka. Idzie za nim i zauważa Jeroma, który przeszukuje łóżko Ruttera. Okazuje się, iż nie ma tam eliksiru. Wściekły Clarke twierdzi, że "Sibuna" nie ufa Alfiemu. Jakiś czas później, Lewis pokazuje Jeromowi obrazki przedstawiające relikty. Chłopak, chwaląc go wymawia imię Rufusa. Alfie przypomina sobie, że to ten mężczyzna, który porwał Patricię. Wyrywa przyjacielowi rysunki i ucieka korytarzami domu. Pech chce, że wpada na Victora, który ujrzał malunki i je zabrał. W pokoju, Jerome stwierdza, iż ma kłopoty, gdyż nie może zrezygnować z pracy u Zeno, głównie z powodu wydania wszystkich pieniędzy z zaliczki.

Victor wyrusza do szkoły, gdzie czekają już nauczyciele z tajemniczego zgromadzenia. Mężczyzna pokazuje im rysunki Alfiego, przedstawiające elementy Ankh. Jest w przekonaniu, że uczniowie z Domu Anubisa mają coś wspólnego z całą zagadką. Wpada na pewien pomysł - przeszuka ich pokoje. Wie już nawet, jak to zrobić...

Podczas obiadu, Patricia naśmiewa się z dzisiejszej akcji Micka, która nie skończyła się najlepiej, bo pewna grupka osób widziała go w roli cheerleaderki. Campbell nie reaguje na obelgi i przypomina Amber, że dzisiaj mają dyżur, po czym idzie do kuchni. Nastolatka stwierdza, że powinna się z Marą zamienić na dyżury i oddaje koleżance swoje rękawiczki do mycia naczyć. Z początku panna Jaffray nie chce się zgodzić na pracę z Mickiem, jednak w końcu daje się przekonać. Podczas zmywania naczyć, Mara przypomina swojemu byłemu chłopakowi o wydarzeniu, które miało miejsce jakiś czas wcześniej. Po chwili para zaczyna obrzucać się wodą, po czym całują się. Jerome widział to.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Allegiance, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.