FANDOM


“House of Arrest”
Sezon 1, Odcinek 38
Odcinek 38
Informacje
Polska premiera

2 sierpnia 2011

Premiera w USA

1 lutego 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Aresztu

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Rescue

Następny

House of Hoax

House of Arrest to trzydziesty ósmy odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

W Domu Anubisa, "Sibuna" przed pójściem do szkoły rozmawia. Fabian zabiera na wszelki wypadek relikty. Trudy wraca ze sklepu. Ma za chwilę randkę z Adem, prosi zatem Ruttera o zaniesienie Victorowi listów. Gdy opiekunka wychodzi, Fabian zauważa wyniki badań z toksykologii. Niestety nie zdąrzył ich odczytać, ponieważ Victor zszedł na dół i odebrał listy, każąc uczniom wracać do szkoły. Na miejscu, "Sibuna" rozmawia o video-chacie z Joy. Mara słyszy to i jest zaskoczona ich rozmową. Patricia okłamuje ją, iż panna Mercer nienawidzi ich i nie wróci do szkoły.

Jakiś czas później, Nina mówi Fabianowi, iż nadal nie mają wyjaśnionej kwestii eliksiru życia oraz zdjęć Victora z 1922. Para zauważa Victora wchodzącego do gabinetu pana Sweeta. Mężczyzna mówi nauczycielom o tym, iż uczniów mają z głowy, jednak podejrzewa, iż to Rufus skradł relikty z jego sejfu. Nina i Fabian idą podczas długiej przerwy do gabinetu Victora. Szukają listu z toksykologii. Amerykanka pokazuje złote monety z imionami wszystkich uczniów z Domu Anubisa. Fabian odnajduje wyniki badań, zaś Nina znajduje w szufladzie zdjęcie Victora z jakimś chłopcem. Odczytuje napis z tyłu. Pisze na nim "Victor Rodenmaar Senior i Victor Rodenmaar Junior". Czyli mężczyzna ze zdjęć, to ojciec właściciela Domu Anubisa. Fabian odczytuje wyniki. Okazuje się, iż Alfiemu zaszkodziło H2O z ziołami. Czyli eliksir życia jednak nie istnieje?

Para wraca do szkoły i opowiada o tym Patricii i Amber. Dziewczyny stwierdzają, iż zagadka nie ma już sensu, po czym odchodzą. Nina zaczyna myśleć podobnie. Alfie podchodzi do przyjaciół. Mówi im, iż pani Andrews wzywa cał ich rocznik do sali teatralnej. Fabian myśli, iż mogą przeszukiwać torby. Ponieważ ma ze sobą relikty, odkłada swoje rzeczy na szafkę. Nie zauważa, że jeden z mini-papirusów wypadł z torby...

W sali teatralnej zebrał się cały rocznik 1995. Pani Andrews oznajmia, iż rozpoczynają się wybory na szkolnego przedstawiciela. Pyta uczniów, kogo chcą nominować. Jerome wybiera Marę. Alfie chce zgłosić Amber, jednak poprzystaje na "Am...", gdyż nastolatka szturchnęła go w ramię. Chłopak na szybko wybiera Amelię Pinchys (aparatka, zakochana w Alfiem). Jerome ma przez to powód do śmiechu.

Wieczorem, Fabian wyjmuje z torby relikty. Ma wszystkie poza jednym, który wypadł. W nocy, Nina widzi we śnie Sarę. Staruszka wymienia po kolei liczby: 11-01-01-19-15. Nastolatka budzi się. Sary już nie ma...

Mara przeprasza w szkole Jerome'a za swoje zachowanie. Chłopak zwierza się jej, iż jego rodzice porzucili go w internacie, gdy skończył zaledwie 5 latek. Nastolatka odkrywa, iż ten Jerome Clarke - oschły żartowniś - ma także swoje wrażliwe oblicze. Para świetnie się ze sobą dogaduje. Chłopak zamiast jeździć z Alfiem na jego nowej desce, gra z Marą w szachy. Lewisowi jest z tego powodu przykro.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Arrest, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.