FANDOM


“House of Bribes”
Sezon 1, Odcinek 46
Odcinek 46
Informacje
Polska premiera

12 sierpnia 2011

Premiera w USA

14 lutego 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Łapówek

Scenarzysta

Diane Whitley
Danny Spring

Reżyser

Tim Hopewell

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Victory

Następny

House of Venom

House of Bribes to czterdziesty szósty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Następnego dnia rano, Nina szykuje się na pogrzeb Sary. W całym domu panuje ponura atmosfera. Amber użala się nad sobą z powodu swojej przegranej w wyborach. Po chwili przeprasza swoją przyjaciółkę, gdyż zupełnie zignorowała sprawę pogrzebu. Nastolatka oraz Fabian pocieszają Ninę. Amber daje jej jeszcze pieniądze na kwiaty do grobu Sary. Do pokoju wchodzą kłócący się Alfie z Patricią. Poszło o Joy. Lewis twierdzi, iż dziewczyna musi należeć do tajemniczego zgromadzenia, skoro okłamała ich podczas rozmowy na video chacie. Gdy Patricia zauważa, iż Fabian chce zwiąć stronę Alfiego, przypomina mu, iż było coś między nim, a panną Mercer, po czym wściekła wychodzi. Jakiś czas później, Nina stawia się na pogrzebie Sary, który ponoć zorganizował jej siostrzeniec. Amerykanka zauważa w tłumie Victora.

W tym samym czasie, Fabian chce dowiedzieć się nowych faktów od nauczycieli. Idzie zatem do łazienki dziewczyn, gdzie znajduje się mała dziura w ścianie, z której idealnie widać pokój nauczycielski. Chłopak podsłuchuje rozmowę pani Andrews i pana Sweeta. Z rozmowy wynika, iż głównym tematem stowarzyszenia jest puki co zakończenie inicjacji najnowszego członka oraz śmierć klucza. Więcej Fabian nie dowiedział się, ponieważ dziewczyny zauważyły jego obecność w ich łazience.

W domu opieki rozpoczyna się stypa. Ksiądz prowadzący pogrzeb sądzi, iż Emily musiała być osobą kochaną. Nina zauważa podczas rozmowy Victora idącego w kierunku dawnego pokoju Sary. Idzie za nim i podgląda to, co dzieje się w sypialni. Okazuje się, iż jest tam Rufus, który przeszukuje rzeczy staruszki. W rozmowie, m.in. temat przeważania szali żywota. Zeno ponoć odkrył jego prawdziwe znaczenie. Victor rząda elementów Ankh, które zniknęły z jego sejfu (jest w przekonaniu, iż to Rufus jest złodziejem), Zeno zaś chce wybraną. Rozmowę przerywa pani Mulligan. Gdy kobieta wchodzi do zmasakrowanego pokoju, Rufus ucieka...

Podczas śniadania, Jerome opowiada Marze o tym, co usłyszał wczoraj w łazience, czyli o oszustwie Micka w wyborach. Nastolatka nie wierzy mu. Mimo wszystko pozostaje w niej nutka niepewności. W szkole, rozmawia z Robbiem. Pyta go, czy faktycznie Mick namówił chłopaka do oszustwa. Wyrywa mu torbę i znajduje w niej karty do głosowania. Wściekła Mara idzie, zanim Robbie zdąrzył wszystko wyjaśnić. Mick spędza czas w sali teatralnej. Miłą atmosferę przerywa jego dziewczyna, która wytyka mu tą całą sytuację. Po kłótni, Mara wychodzi, Amber zaś chce iść powiedzieć o tym wszystkim nauczycielom. Ci jednak mają swoje zebranie i nastolatka zostaje wyproszona z gabinetu. Później, Mara zauważa panią Andrews. Idzie do niej w celu wyjawienia prawdy. Amber zaś rządza od Robbiego wyjaśnień. Chłopak mówi, że nie miał czasu na podrobienie kart dla Mary, więc dziewczyna wygrała uczciwie, co powoduje załamkę u panny Millington. Mara jest bliska powiedzenia pani Andrews o fałszywym zwycięstwie, jednak Jerome, Amber i Mick powstrzymują ją. Campbell liczy na uratowanie związku, jednak jego dziewczyna z nim zrywa.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Bribes, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.