FANDOM


“House of Cameras”
Sezon 1, Odcinek 22
Odcinek 22
Informacje
Polska premiera

11 lipca 2011

Premiera w USA

19 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Kamer

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tim Hopewell

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Cat-Nap

Następny

House of Numbers

House of Cameras to dwudziesty drugi odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Wieczorem, wszyscy uczniowie Domu Anubisa zbierają się w holu. Żegnają się z Trudy. Nina i Fabian przepraszają ją, ponieważ to z ich winy stacili pracę. Była opiekunka twierdzi jednak, że to jej wina, ponieważ uwierzyła w ich bajeczki. Chwilę pożegnań zepsuł Victor. Każe wszystkim wyjść z holu, a Trudy wyprasza z domu.

Następnego dnia rano, Victor robi dla grupy śniadanie. Uczniowie są obrzydzeni jedzeniem przygotowanym przez właściciela domu. Mara mówi, że Trudy zawsze na śniadanie robiła im tosty z dżemem do wyboru. Mężczyzna sądzi, że skoro im nie pasuje jego śniadanie, to niech robią je sami. Uczniowie postanawiają kupić sobie coś do jedzenia w szkolnym automacie, po czym wychodzą z domu. Po lekcjach, grupa zauważa, iż w Domu Anubisa zakładany jest monitoring. Victor twierdzi, że to dla bezpieczeństwa. Od tej pory praktycznie ciągle siedzi w swoim gabinecie i obserwuje, co dzieje się w domu.

"Sibuna" rozmawia o tym, co ostatnio się dzieje. Nic nie wróży powodzenia śledztwa. Kamery uniemożliwiają wymknięcie się do piwnicy. Po Joy nie ma śladu. Rufus się nie odzywa. Patricia wymyśla plan. Stwierdza jednak, że potrzeba do pomocy dwóch największych żartownisiów w szkole.

Jerome i Alfie zgadzają się pomóc, tak samo jak Mara i Mick. Wszyscy dzielą się na pary i idą w miejsca, gdzie są kamery. Nina i Amber do salonu, Mick i Fabian na korytarz chłopców, Jerome i Alfie są w holu, natomiast Patricia i Mara na piętrze dziewczyn. Gdy Victor obserwuje nagrania, wszyscy się wygłupiają przed kamerami. Wściekły mężczyzna idzie na dół. Rząda wyjaśnień od Alfiego i Jerome'a. Chłopcy twierdzą, że obserwują go, jak on obserwuje ich. Victor sądzi, iż wkrótce się znudzą, po czym wraca do gabinetu. W nocy, podczas oglądania kamer zasnął. Gdy się budzi, widzi w holu dwa "duchy". Jednak wie, iż są to Jerome i Alfie. Daje im szlaban, po czym każe wracać do pokoi.

Jakiś czas później, Fabian ćwiczy grę na gitarze w swoim pokoju. Od razu kończy, gdy niespodziewanie do pokoju wchodzi Nina. Dziewczyna sądzi, iż znalazła coś ciekawego. Znalazła w internecie artykuł o ekspedycji w poszukiwaniu grobowca Tutenchamona. Pisze tam, m.in. iż brały w niej udział 23 osoby, w tym państwo Frobisher-Smythe, którzy pochodzili z Domu Anubisa. Po ekspedycji para brała udział w procesie sądowym, gdzie oskarżono ich o kradzież skarbu z grobowca, a następnie przewiezienie do Wielkiej Brytanii. Jednak dzięki mniejszości osób, które twierdziły, iż faktycznie coś skradli z Egiptu, zostali uniewinnieni. Nina sądzi, iż istnieje możliwość, że skarb, którego szukają jest reliktem z grobowca faraona...

W szkole, pani Robinson informuje Micka, iż dzięki swoim sportowym sukcesom ma szansę na stypendium do Kalifornijskiej szkoły sportowej. Chłopak jest zachwycony perspektywą uczenia się w miejscu, gdzie jest zawsze ciepło i że znajduje się tam wiele plaż do surfowania. Sportowiec bardzo dziękuje Marze za wsparcie. Dziewczyna proponuje mu zorganizowanie treningów. Twierdzi, iż zna się na tym. Mick sądzi jednak, że jest inaczej. Jerome słyszy rozmowę. Postanawia zorganizować dla pary quiz sportowy. Podczas długiej przerwy wszyscy uczniowie z ich rocznika zbierają się w sali teatralnej. Jerome w komicznym stroju z czarnymi włosami, jako prowadzący oraz Alfie w sukience Amber, pomalowany co najmniej tandetnie, w blond peruce. Po serii pytań okazuje się, iż Mara wie znacznie więcej o sporcie i wygrywa 20 do 2. Wściekły Mick krzyczy na cały głos, że Mara jest oszustką, po czym opuszcza salę.

Po lekcjach, Patricia idzie do pokoju Micka. Twierdzi, iż zachował się jak dzieciak, po czym pokazuje artykuł w gazecie o sporcie. Widnieje na nim tytuł "Jaffray zdobywa złoto!". Okazuje się, iż ojciec Mary jest zawodowym sportowcem, natomiast jej matka gra w hokeja. I to stąd dziewczyna ma taką wiedzę w tej dziedzinie. Później, Mick idzie przeprosić Marę. Dziewczyna wybacza mu i postanawia zorganizować dla niego treningi, żeby dostał wymarzone stypendium.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Cameras, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.