FANDOM


“House of Discovery”
Sezon 1, Odcinek 10
Odcinek 10
Informacje
Polska premiera

23 czerwca 2011

Premiera w USA

10 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Znaleziska

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tom Poole

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Keys

Następny

House of Hyper

House of Discovery to dziesiąty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Podczas śniadania, uczniowie naśmiewają się z Victora, który zeszłej nocy złamał nogę. Właściciel domu przychodzi do jadalni i mówi o zaginięciu kluczyka od strychu. Twierdzi, że znajdzie złodzieja, po czym wychodzi. Fabian mówi Ninie, że lepiej przez jakiś czas nie wracać na strych, ponieważ Victor może ich złapać.

W szkole, Mara i Patricia siedzą w łazience. Ta pierwsza marudzi z powodu Amber, która cały wczorajszy wieczór mówiła tylko o Micku. Patricia od razu rozpoznaje, że Mara zakochała się w chłopaku przyjaciółki. Najmądrzejsza z uczniów twierdzi, że Amber i Mick nie pasują do siebie. Gdy dziewczyny wychodzą z łazienki, z kabiny wychodzi wspomniana panna Millington, która wszystko słyszała...

Wieczorem, Mara i Patricia szykują się na imprezę. Buntowniczka oznajmia, że nie wybaczyła do końca Ninie, ponieważ ona wydaje się jakaś dziwna, m.in. dlatego, że widziała wczoraj, jak niosła jakieś pudełko i schowała je pod łóżkiem. Patricia postanawia sprawdzić, co jest w środku. Znajduje kluczyk od strychu, inny kluczyk (ten, co Fabian i Nina znaleźli) oraz pamiętnik. Ciekawska dziewczyna każe Marze stać na czatach, żeby mogła spokojnie poczytać tajemnice Amerykanki. Dowiaduje się, m.in. że Nina uważa Fabiana za mądrego i słodkiego, natomiast Patricię uznała za najwredniejszą osobę, jaką zna. Wściekła nastolatka ponownie jest zła na Ninę. Mara informuje ją, że wspomniana dziewczyna wraca do pokoju. Patricia chowa pudełko z rzeczami tam, gdzie było. Nina wchodzi do pokoju i oznajmia, że impreza już się zaczęła. Dziewczyny idą do salonu. Wszyscy goście już są.

Gdy impreza się rozkręca, Mara przygotowuje w kuchni przekąski. Przychodzi Mick. Razem wygłupiają się i rozmawiają w dość miłej atmosferze, którą psuje Amber, wchodząc do kuchni. Oznajmia swojemu chłopakowi, że zaraz będą kroić tort. Gdy Mick wychodzi z kuchni, Amber mówi Marze, żeby odczepiła się od niego. Sytuację łagodzi Patricia, która wchodzi do pomieszczenia. Amber proponuje buntowniczce zamianę pokoi, ponieważ ma dość towarzystwa Mary. Amber idzie do pokoju Niny i oznajmia jej, że od dzisiaj to ona jest jej współlokatorką.

Podczas imprezy, Victor zostawia na górze drzwi z wejściem na strych czarne pióro, żeby wiedzieć, kiedy ktoś wejdzie do środka, po czym wraca do gabinetu. Tymczasem, Nina oznajmia Fabianowi, że mogą iść teraz na strych, ponieważ właściciel domu nie będzie patrolował domu ze względu na imprezę. Para idzie więc na strych, niestety piórko upadło na podłogę i Victor dowiaduje się, że ktoś był w środku.

Nina i Fabian szukają miejsca, gdzie może wejść znaleziony kluczyk. Faktycznie znajdują takie: stare pudełko na drobiazgi. Otwierają je. W środku jest jakaś dziwna kostka z egipskimi hieroglifami. Nina zabiera ją, po czym odkłada pudełko i ucieka ze strychu z Fabianem.

Alfie złości się na Jerome'a, ponieważ Amber i Mick są znowu razem. Żąda od niego swoich 20 funtów, które zapłacił, żeby ich rozdzielić. Przyjaciel uspokaja go i zapewnia, że jeszcze zajmie się tą sprawą. Tymczasem proponuje mu poderwanie jakiejś dziewczyny na imprezie. Chłopak zgadza się i przebiera się za Draculę. Niestety "łowy na dziewczyny" nie idą po jego myśli. Każda zostawia go na lodzie, a jedna nawet uderzyła go w twarz.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Discovery, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.