FANDOM


“House of Drama”
Sezon 1, Odcinek 30
Odcinek 30
Informacje
Polska premiera

21 lipca 2011

Premiera w USA

25 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Dramatu

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Memories

Następny

House of Codes

House of Drama to trzydziesty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Następnego dnia podczas próby generalnej, Nina, Fabian i Patricia rozmawiają o tym, co działo się poprzedniej nocy. Chłopak mówi, że przed pójściem do pokoju podglądał Victora w jego gabinecie, co robi ze znalezionym elementem. Wkładał go do sejfu. W tym samym czasie, Amber nadal stroi fochy, ponieważ musi jeszcze odgrywać rolę kaktusa. Victor rozmawia z nauczycielami w gabinecie pana Sweeta o Ankh. Opowiada jeszcze o ucieczce Rufusa ze szpitala. Po próbie, Nina mówi Fabianowi o swoim planie. Podczas przerwy między I a II aktem wymknie się do gabinetu Victora i wykradnie z sejfu arfetakt. Z pozoru plan idealny, jednak Patricia przypomina jej o kodzie, który jest niezbędny do otworzenia go.

Po lekcjach, Alfie i Jerome mają mały problem z kostiumem wielbłąda. Trudy na szczęście jej pomaga. Fabian przypomina sobie szyfr do sejfu. Jest to 3357. Do Domu Anubisa przychodzi wujek Ade. Wręcza swojemu bratankowi oraz Ninie książkę o starożytnym Egipcie, w którym jest pełno legend. Twierdzi, iż może im się przydać. Trudy postanawia zaprosić go na herbatę. Następnego dnia, podczas śniadania nastolatkowie dostają listy od rodziców z życzeniami przez spektaklem. Patricia ma informację w liście, że przeczytać może wyłącznie adresat. Alfie żartuje sobie, że to wiadomość od Joy. W szkole, przed występem za kulisami, Nina i Fabian czytają książkę od Ade'a, a dokładniej legendę o kielichu Ankh. Według niej jest to relikt, który przynosi wieczne życie. Rodzą się podejrzenia, że to tego skarbu szukają. Tymczasem na salę przychodzi właśnie Victor. Oprócz niego, "Sibuna" zauważa też zamaskowanego Rufusa. Patricia odczytuje swój list. Jest napisany jakimś szyfrem. Nastolatka rozumie jedynie napis D4, czyli miejsce na widowni. Z początku Nina i Fabian sądzą, że tam siedzi Rufus, on jednak siedzi w G. Patricia, Mara i Mick ustawiają się już na scenie, ponieważ to oni rozpoczynają Prolog. Na 5 sekund przed spektaklem, para schodzi ze sceny, więc buntowniczka zostaje sama. Gdy przedstawienie rozpoczyna się, a kurtyna jest już na górze, Patricia rozgląda się po sali. Zauważa, że na miejscu D4 siedzi... Joy.

Kilka godzin wcześniej, Mara podsłuchuje rozmowę Micka z panią Robinson. Chłopak daje nauczycielce pisemną pracę, która jest jednym z warunków zdobycia stypendium. Nastolatka podejmuje ostateczną decyzję. Wysyła e-mail ze zdjęciami do pana Sweeta. Przed spektaklem, Ester zostaje wezwana do dyrektora. Ten ją zwalnia, pokazując zdjęcia wysłane przez "Przyjaciela". Kobieta postanawia ostrzec najpierw Micka. Idzie za kulisy sceny i informuje sportowca o rozmowie ze Sweetem. Chłopak nerwowo czeka z Patricią i Marą na scenie. Ta druga musi mu coś powiedzieć, jednak nastolatek schodzi ze sceny, kiedy widzi panią Robinson rozmawiającą z dyrektorem. Mara wybiega za nim.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Drama, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.