FANDOM


“House of Flames”
Sezon 1, Odcinek 18
Odcinek 18
Informacje
Polska premiera

5 lipca 2011

Premiera w USA

14 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Płomieni

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tom Poole

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Alarms

Następny

House of Passages

House of Flames to osiemnasty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Po aferze w szkole, Victor ogląda z zaciekawieniem żyrandol. Trudy przynosi mu swoje ciasteczka. Właściciel domu pyta, kto bez jego zgody powiesił sprzęt. Opiekunka mówi, że to Nina i Fabian, którzy chcieli odświeżyć historię Domu Anubisa. Mężczyzna od tej pory często zagląda do holu, głównie ze względu na żyrandol.

Następnego dnia, w szkole podczas lekcji francuskiego Fabian odsłuchuje z nagrywarki cyfrowej (na słuchawkach, gdyż jest to po części mp3) małą Sarah. Pani Andrews zauważa to. Zabiera chłopakowi sprzęt myśląc, że słuchał muzyki. Nawet wymówka chłopaka, że to pomaga mu się skupić nie działa. Po lekcjach, "Sibuna" spotyka się w pokoju dziewczyn. Zastanawiają się nad znalezieniem wskazówki w znalezionym elemencie układanki. Nina próbuje przekręcić gałkę w nim i otworzyć go. Udaje się. W środku jest wskazówka, a na niej słowo "keth".

Na prośbę pana Sweeta, Fabian zanosi pani Andrews pudło z jakimiś rzeczami. Poszczęściło mu się, ponieważ nauczycielka języka francuskiego chciała posłuchać nagrań na nagrywarce. Uczeń pyta panią Daphne, czy może zabrać swoją mp3. Nauczycielka zgadza się, jednak prosi, aby podobny incydent nie miał miejsca. Podejrzane jest, że zgodziła się akurat, gdy pan Winkler wszedł do gabinetu...

Tymczasem w domu, Nina i Amber zastanawiają się nad znaczeniem słowa "keth". Panna Milligton wpada na pomysł, że może chodzić o ogień. Dziewczyny idą przebadać kominek w salonie. Niestety nie zdążyły nic znaleźć, ponieważ Victor wszedł do pomieszczenia. Nina tłumaczy się, że zbierają sadzę do szkoły. Właściciel domu każe im wracać do pokoju, a wcześniej przekazać innym, że dzisiaj światła mają być zgaszone wcześniej.

Wieczorem, "Sibuna" robi zebranie w salonie. Fabian twierdzi, że nauczyciele coraz dziwniej się ostatnio zachowują, np. pani Andrews zdenerwowała się po wejściu pana Winklera do gabinetu, a ktoś wysłał do szkoły paczkę. Spotkanie nie jest dokończone, ponieważ Victor każe wszystkim wracać do pokoi.

Gdy wszyscy uczniowie w Domu Anubisa śpią, w piwnicy odbywa się tajemnicze zgromadzenie. Udział w nim biorą Victor, nauczyciele, sierżant Roebuck, siostra Delia oraz pan Mercer... Właściciel domu oznajmia, że już wkrótce przeważą szalę żywota oraz że dzisiaj na miejsce "zdrajcy" przyjmują nowego członka. Na środek sali wchodzi postać w masce Boga Anubisa. Victor zdejmuje ją. Tak... nowym członkiem jest Jason...

Wcześniej, Nina właśnie umyła włosy. Ciekawa Patrcia pyta ją, od kiedy Amerykanka i Amber są takimi przyjaciółkami. Dziewczyna mówi, że mieszkają razem i tak wyszło. Zawijając włosy w tzw. turban, upadł jej medalion. Panna Williamson podnosi go i dokładnie ogląda. Przypomina sobie ostatnią rozmowę z Rufusem. Nina zabiera jej medalion. Patricia wraca do swojego pokoju. Mówi Rufusowi o medalionie. Później, Nina i Amber wychodzą ze swojego pokoju, żeby umyć zęby. Buntowniczka korzysta z okazji i zakrada się. Znajduje w rzeczach Niny medalion. Jednak szczęście nie trwa długo. Amber wróciła do pokoju po pastę. Patricia broni się, mówiąc o pożyczeniu od Niny topu, jednak Millington jej nie wierzy i zabiera medalion. Williamson prosi, żeby nie wspominała o tym Amerykance.

Następnego wieczoru, Nina mówi Patricii, iż wie, co działo się wczoraj. Amykanka pyta, czemu chciała ukraść medalion. Na szczęście, Patricia uniknęła krępującej rozmowy, ponieważ Victor kazał wracać uczniom do swoich pokoi.

Jerome i Alfie rozmawiają o dniu otwartym. Clarke jest w przekonaniu, że Ester szalenie za nim, a Amber za jego kumplem. Alfie postanawia dać Amber laurkę, ręcznie robioną. Jednak... nie wychodzi mu. Drugi pomysł, to piosenka. Jednak nastolatce się ona nie podobała...

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Flames, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.