FANDOM


“House of Hoax”
Sezon 1, Odcinek 39
Odcinek 39
Informacje
Polska premiera

3 sierpnia 2011

Premiera w USA

1 lutego 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Mistyfikacji

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Arrest

Następny

House of Time

House of Hoax to trzydziesty dziewiąty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Ten odcinek rozpoczyna się od snu Patricii. Dziewczynie przypomina się próba ucieczki z fabryki, która nie skończyła się dobrze. Nastolatka budzi się z krzykiem. Mara, wybudzona przez to pyta ją, czy wszystko w porządku. Patricia od razu mówi, że to tylko koszmar.

Rano, podczas śniadania, głównym tematem są problemy ze snem u Patricii. Alfie mówi, iż też się nie wyspał, ponieważ całą noc wypatrywał UFO. Na wieść o tym cała grupa wybuchła śmiechem. Nina oznajmia Fabianowi, iż musi mu powiedzieć coś ważnego na osobności. Tak się składa, iż on także musi jej coś oznajmić. Gdy para jest już w szkole, Amerykanka opowiada o rozmowie z Sarą zeszłej nocy. Twierdzi, iż podała jej jakieś liczby. No i kolej na złą wiadomość od Fabiana. Brytyjczyk mówi, że zgubił fragment układanki. Nina jest wściekła. Młody Rutter wpada na pomysł. Sprawdza miejsce, w którym zostawił wczoraj swoją torbę. Możliwe, iż relikt wypadł z niej. Jednak nigdzie go nie ma.

Podczas lekcji historii, pan Winkler rozpoczyna temat związany z egiptologią: numerologię. Patricia ze względu na nieprzespaną noc, przysypia lekko na lekcji. W pewnej chwili zamiast twarzy nauczyciela widzi... twarz Rufusa. Przestraszona nastolatka ucieka ze szkoły, a reszta grupy z Domu Anubisa za nią. Jakiś czas później, Alfie idzie do pralni, gdzie Patricia się ukrywa. W końcu dziewczyna opowiada o tym, że miała koszmar, gdyż przysnęła na lekcji. Lewis twierdzi, iż również tak ma. Opowiada jeszcze o tym, że Jerome coraz więcej czasu spędza z Marą, a na niego nie zwraca uwagi... Patricia mówi, że mogą opowiadać sobie o swoich koszmarach i pomagać sobie nawzajem. Alfie pokazuje przyjaciółce element układanki, który znalazł w szkole. Twierdzi, iż może to być jakiś znak od UFO.

Wieczorem, Fabian oznajmia Ninie, iż liczby, które Sarah podała Amerykance mogą być współrzędnymi. Mówi jeszcze, że nie zrezygnuje z Niny, zagadki i Sary. Amber bardzo spodobała się numerologia. Dziewczyna postanowiła wyliczyć liczbę każdego, żeby sprawdzić, kto będzie dla danej osoby idealnym partnerem. Na pierwszą "ofiarę" wybiera Ninę. Gdy dziewczyna idzie, Patricia podchodzi do Fabiana. Pokazuje mu fragment układanki od Alfiego. Brytyjczyk jest tak szczęśliwy, że przytula Patricię. Nina można powiedzieć... była zazdrosna?

Alfie znalazł w swoim pokoju pocztówkę, na której widać statek kosmiczny. Z tyłu pisze F.TCU.ET. "Sibuna" robi zebranie. Fabian pokazuje plan szkoły, myśląc iż współrzędne doprowadzą ich do kolejnej części zagadki. Nina sądzi, iż chyba zna rozwiązanie aktualnej. Przekręca na "mini-papirusie" cyfry, które podała Sarah. Po chwili cały dom zaczyna się trząść...

Tymczasem w szkole, Mara przygotowuje swoją przemowę na wybory. Zależy jej na wygranej. Jerome proponuje nastolatce pomoc w kampanii wyborczej. Panna Jaffray się zgadza. Podczas sprawdzania przez Amber idealnych partnerów, Mara postanawia z tego skorzystać. Wychodzi jej 4 - dokładnie taką samą liczbę ma Mick.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Hoax, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.