FANDOM


“House of Hyper”
Sezon 1, Odcinek 11
Odcinek 11
Informacje
Polska premiera

24 czerwca 2011

Premiera w USA

10 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Szumu

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tom Poole

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Discovery

Następny

House of Cheats

House of Hyper to jedenasty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Podczas imprezy, Fabian zaprasza Ninę do tańca. Dziewczyna zgadza się, niestety nie mają okazji na tańce przez Alfiego, który wtargnął do sali w głowie jelenia, którą zabrał z gabinetu Victora. Wściekły właściciel domu schodzi na dół. Rozkazuje gościom imprezy wyjść z Domu Anubisa. Gdy nastolatkowie wychodzą, pan Rodenmaar oznajmia, iż wie, że ktoś z tej grupy ukradł klucz od strychu i potajemnie się tam zakrada. Mężczyzna zostawia nastolatków samych w salonie. Zabrania im wychodzić, natomiast sam idzie z Alfiem zdjąć mu głowę jelenia, której chłopak nie może zdjąć.

Victor chce zdjąć głowę z Alfiego siłą. Sytuację ratuje Trudy. Kobieta sądzi, że trzeba ją zdjąć w łagodniejszy sposób. Gdy opiekunka idzie po mydło niezbędne do "operacji", właściciel domu nadal próbuje rozwiązania siłowego. Nina zakrada się na korytarz na górze. Zostawia klucz od strychu na podłodze, tuż pod drzwiami od gabinetu Victora. Dziewczyna schodzi na dół, natomiast Trudy wraca do gabinetu z mydłem. Podnosi kluczyk i pokazuje go swojemu szefowi. Victor wraca do salonu ze wspomnianym kluczem. Jest zły na uczniów i wypytuje, kto go tam przemycił. Nina w końcu nie wytrzymuje i przyznaje się. Fabian wstawia się za nią i oznajmia, że to on zrobił. Za Fabianem wstawia się Mick, za Mickiem Mara, za Marą Amber, za Amber Patricia, a za Patricią Jerome. Victor nie wytrzymuje i daje całej grupie szlaban na cały weekend. Dostało się nawet Alfiemu, którego nie było akurat w pomieszczeniu, a na domiar złego nasz żartowniś znowu musi sprzątać łazienkę szczoteczką do zębów.

W poniedziałek, w szkole podczas przerwy, Fabian mówi Ninie, że przez cały weekend (skoro mieli szlaban) pracował nad zagadką z "kostki", którą znaleźli w piwnicy. Niestety nie mógł odnaleźć znaczenia tajemniczych hieroglifów. Jakby one nie istniały. Chłopak proponuje odwiedziny u swojego wujka Ade'a, który zajmuje się takimi rzeczami.

Podczas długiej przerwy, para idzie do jego antykwariatu. Mężczyzna częstuje ich herbatą i ciastem, przy okazji przegląda "kostkę". Nina i Fabian skłamali, że to taki szkolny projekt. Niestety wujek Ade nie umie rozszyfrować zagadki. Proponuje, żeby "kostka" została u niego w antykwariacie, żeby ją dokładniej przebadać. Nina jednak nie zgadza się na to, mówiąc, że ona należy do jej dziadka. Przed wyjściem, wujek Ade informuje jeszcze, że kasetki, które również były w pudełku, to wałki do fonogramu. Pokazuje zdjęcie sprzętu w jednej ze swoich książek. Nina przypomina sobie, że podobny był na strychu.

W szkole, Mick jest ciekawy, dlaczego Amber zamieniła się z Patricią pokojami. Modnisia mówi, że buntowniczka nie chciała mieszkać z Niną. Mick jednak nadal nie wie, dlaczego nie spytała o zdanie Mary. W końcu przyjaźniła się z Amber. Gdy para mija na korytarzu Patricię i Marę, Amber natychmiast przyśpiesza kroku i nie odpowiada na "cześć" tej drugiej. Patricia pociesza przyjaciółkę. Zauważa, że zapomniała wziąć podręcznik od języka francuskiego. Natychmiast wraca do Domu Anubisa. Na miejscu słyszy rozmowę z salonu. Zakrada się pod drzwi i podsłuchuje. To rozmawiają Victor oraz sierżant Roebuck. Mężczyźni rozmawiają, m.in. o Patricii, która w końcu przestała się mieszać w ich sprawy, muszą uważać na zdrajcę, Joy jest zakopana, a zgromadzenie już niedługo...

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Hyper, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.