FANDOM


“House of Intruders”
Sezon 1, Odcinek 14
Odcinek 14
Informacje
Polska premiera

29 czerwca 2011

Premiera w USA

12 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Intruzów

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tom Poole

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Rumors

Następny

House of Proof

House of Intruders to czternasty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Jakiś czas później uczniowie oraz Trudy próbują uspokoić przestraszoną nie na żarty Patricię. Dziewczyna zeznaje, że widziała jakiegoś mężczyznę. W holu, Victor rozmawia z sierżantem Roebuckiem. Ten drugi sądzi, że musiał to być dowcip któregoś z uczniów. Mimo wszystko, właściciel domu woli być ostrożny.

Następnego dnia, Victor zastaje w holu Trudy z Patricią. Mężczyzna jest zły, ponieważ dziewczyna powinna od dawna być w szkole. Opiekunka oznajmia, że buntowniczka dzisiaj nie będzie się uczyć, ponieważ całą noc nie spała. Victor mówi, że ma dzisiaj pewne sprawy do załatwienia i nie chce, żeby ktoś szwendał się po domu. Patricia przestraszyła się na myśl o jakimś spotkaniu i postanawia jednak iść do szkoły, jednak Trudy się temu sprzeciwia i każe jej zostać.

W szkole, podczas przerwy Amber pokazuje Fabianowi i Ninie swoją nową mp3, którą przysłał jej ojciec. Okazuje się, że wbudowana jest także nagrywarka cyfrowa, żeby mogła powtarzać lekcje. Jednak najważniejsze jest, że będą mogli nagrać wiadomości z wałek, żeby nie chodzić ciągle na strych.

Kilka godzin później, Trudy przyprowadza do Patricii pana Winklera, żeby miała towarzystwo. Uczennica opowiada mu o swoim śnie oraz mężczyźnie, którego widziała zaraz po przebudzeniu. Mężczyzna postanawia jej pomóc i w szkole pyta panią Andrews o Joy. Nauczycielka nie chce nic powiedzieć. Żąda od Jasona, żeby wyszedł, ponieważ Mick przyszedł do klasy.

Patricia wychodzi z salonu. W holu spotyka Victora. Właściciel domu prosi ją o dokładne opisanie mężczyzny, którego widziała zeszłej nocy. Uczennica jednak nie chce nic powiedzieć i wychodzi z domu, krzycząc po drodze na Ninę. Dziewczyna idzie do pobliskiego lasu. Po drodze widzi tajemniczego mężczyznę. Przestraszona ucieka.

Amber wpadła na kolejny pomysł. Na strychu jest tajemne przejście w ścianie. Sądzi, że może być ich więcej w domu. Z tego powodu nastolatka puka w każdą ścianę i w podłogę w domu. Jakiś czas później, swoje poszukiwania kontynuuje w pokoju. Nina nie wierzy w to, że jest tu jakieś przejście. Po części się myli, ponieważ Amber odgrywa, że za tapetą znajduje się tablica. Pisze na niej "Pomóż mi! Sarah Frobisher Smythe". Dziewczyny stwierdzają, że to nazwisko Sary z domu starców. Oprócz tego dowiadują się, że to córka pierwszych właścicieli Domu Anubisa, a Sarah może być dziewczynką z nagrania. Amber proponuje rozmowę ze staruszką. Nina jednak sądzi, że na jakiś czas nic się od niej nie dowiedzą.

W nocy Nina, Fabian i Amber zakradają się na strych, żeby nagrać wiadomości z wałków na nagrywarkę cyfrową. Pod koniec nagrań mała Sarah mówi, że tęskni za swoimi rodzicami. Stwierdza, że czasami widzi ich twarze w lustrze, chociaż wie, że ich nie ma. Na koniec wymawia słowa "To on to zrobił... on ich zabił...".

W szkole, pani Andrews oddaje testy z francuskiego. Mick jest zaskoczony, widząc, że dostał szóstkę. Amber jest tak samo zaskoczona. Wstaje z miejsca, żeby porównać testy swoje i Mary, jednak nauczycielka każe jej usiąść. Podczas przerwy, Jerome nadal znęca się nad Marą. Specjalnie przykleił do swojego buta mnóstwo wyrzutych gum do żucia, żeby szantażowana dziewczyna je odklejała. Amber przychodzi do sali. Szybko wyciąga z torby Mary jej test i porównuje do testu Micka. Odpowiedzi są dokładnie takie same, pismo też. Zaczyna się szarpanina między Amber, a Marą. Mick przychodzi do pomieszczenia. Jego dziewczyna pokazuje testy. Sportowiec jest wściekły na Marę. Sądzi, że ona uznaje go za głąba, który bez jej pomocy nic nie umie. Chłopak idzie do pani Andrews się przyznać, jednak dogania go Mara. Mówi nauczycielce całą prawdę. Kobieta wiedziała o tym od początku. Mówi, że nic nie powie panu Sweetowi, jednak każe Marze już więcej nie popełniać takich błędów, a Mickowi każe poprawiać sprawdzian. Sportowiec jest wściekły na Marę.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Intruders, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.