FANDOM


“House of Keys”
Sezon 1, Odcinek 9
Odcinek 9
Informacje
Polska premiera

22 czerwca 2011

Premiera w USA

10 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Kluczy

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Agendas

Następny

House of Discovery

House of Keys to dziewiąty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Po wypadku na boisku, Alfie cały czas udaje ból kostki. Amber ciągle się nim opiekuje, ponieważ martwi się o jego zdrowie.

W szkole, Jerome rozpuszcza plotkę, że jego przyjaciel i szkolna wielbicielka mody są parą. Fabian dowiaduje się, że to wszystko jest zaplanowane, żeby Amber i Mick się rozstali. Idzie do Jerome'a i żąda od niego, żeby powiedział prawdę. Gdy ten się nie zgadza, nasz bohater grozi mu, że powie paniu Sweetowi o handlu starymi pracami z młodszymi klasami. Jerome w końcu na oczach Fabiana prawdę Mickowi. Sportowiec przeprasza Amber za swoje zachowanie. Na dodatek daje jej prezent - muszlę z Oceanu Indyjskiego, którą wyłowił z głębin. Szczęśliwa para ogłasza wszystkim w grupie, że znowu są razem i następnego wieczoru zapowiadają imprezę z tej okazji.

Po lekcjach, wszyscy uczniowie wracają do domów. Do Patricii dzwoni sierżant Roebuck z informacją, że Joy jest cała i zdrowa. Nastolatka obecnie jest w domu ze swoim ojcem. Patricia jest szczęśliwa, ponieważ jej przyjaciółce nic nie jest. Później wszyscy zbierają się w salonie, ponieważ przyszedł e-mail od Joy. Dziewczyna wyjaśniła w nim, dlaczego odeszła z Domu Anubisa. Wszystko z powodu problemów finansowych, przez które nastolatkę nie było stać na szkołę. Patricia na początku wątpi, że to jej przyjaciółka pisała, ponieważ adres jest inny, a sama Joy nie używała charakterystycznych skrótów i emotikonek. Jerome stwierdza, że dziewczyna w końcu nauczyła się normalnie pisać, a Fabian natomiast sądzi, iż adres e-mail zmieniła ze względu na inne miejsce zamieszkania. Patricia w końcu przeprasza całą grupę za swoje zachowanie, a zwłaszcza Ninę, wobec której zachowywała się najgorzej.

Nina informuje Fabiana, że znalazła w książce znaczenia hieroglifów i wie, co było napisane na obrazie. Dowiedziała się, że skarb może być ukryty pod ósmym schodkiem.

Wieczorem, panna Millington jest podekscytowana tym, że znowu chodzi z Mickiem. Chwali się Marze swoją nową muszlą. Najlepsza uczennica w szkole jest trochę zazdrosna, jednak ukrywa to przed przyjaciółką, tłumacząc się, że jest zmęczona po dzisiejszym dniu.

W nocy, para wymyka się do holu, na schody. Nina zdejmuje ten ósmy za pomocą podnośnika do roweru. W środku nie ma nic, poza jednym, małym kluczykiem. Amerykanka zabiera go. Gdy przyjaciele chcą odkładać schodek, Nina przez przypadek upuszcza pudełko od podnośnika. Victor usłyszał hałas. Fabianowi z łatwością udaje się wrócić do pokoju na dole, jednak Nina nie ma takiej możliwości, gdyż po drodze jest gabinet właściciela domu. Dziewczyna chowa się na dole. Victor schodząc do holu, przewraca się przez źle włożony ósmy schodek. Mężczyzna łamie nogę i ostatkami sił wraca do swojego gabinetu. Trudy usłyszała hałas i przychodzi do niego. Victor trzyma w dłoniach apteczkę, jednak nie może jej otworzyć. Opiekunka chce iść po klucz od niej, jednak właściciel domu woli wziąć zapasowy ze szkatułki. Na nieszczęście nastolatków, zauważa brak klucza od strychu. Nina podglądała całe zajście.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Keys, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.