FANDOM


“House of Locks”
Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek 6
Informacje
Polska premiera

11 czerwca 2011

Premiera w USA

2 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Zamków

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Angelo Abela

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Lies

Następny

House of Eyes

House of Locks to szósty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Właściciel domu wchodzi do pomieszczenia, przez co uczennica jest zmuszona wejść w głąb strychu. Musi gdzieś się schować, jednak nie widzi żadnej kryjówki. Przez przypadek jej medalion styka się ze ścianą, która... otwiera się nagle, a oczom Niny ukazuje się obraz dziewczyny, na której oczy padało światło. Nastolatka nie zastanawia się i wchodzi do środka. Victor przeszukuje strych, jednak poza myszami nie znajduje nic żywego. Kilka minut później, Amber i Fabian wychodzą na korytarz. Chcą jakoś uwolnić Ninę. Idą do pokoju Patricii, która miała klucz. Dziewczyna jednak mówi, że wyrzuciła go przez okno. Załamani przyjaciele idą pod drzwi strychu. Fabian sądzi, że trzeba powiedzieć o Ninie Victorowi. Jednak to okazuje się nie potrzebne, ponieważ dziewczyna sama się wydostała. Wszystko dzięki wsówce do włosów. Amber życzy parze dobrej nocy i wraca do swojego pokoju. Nina dziękuje Fabianowi za chęć pomocy.

Następnego dnia, podczas śniadania wszyscy są dumni z Niny i oznajmiają, że przeszła inicjację. Patricia jednak jest innego zdania, ponieważ nie dostała dowodu. Ku jej nieszczęściu, nowa uczennica wzięła stary notatnik. Wściekła buntowniczka wychodzi z jadalni. Mara wybiega za nią.

Jakiś czas później, po lekcjach Fabian proponuje Ninie wspólny spacer. Dziewczyna zgadza się. Gdy przechodzą pod oknem z pokoju Patricii, chłopak rzuca się w krzaki. Po chwili wraca, trzymając kluczyk od strychu. Sądzi, że teraz trzeba go przemycić do gabinetu Victora, jednak Nina ma inne zamiary wobec niego. Opowiada o tym, co działo się zeszłej nocy. Sądzi, że musi jeszcze raz tam zajrzeć. Później, w domu Fabian informuje Ninę, że jeżeli ona idzie do piwnicy, to on z nią. Dziewczyna przystępuje na warunki kolegi.

Wściekła Amber idzie do Micka. Mówi mu o Marze, która ma taką samą bransoletkę, jak ona. Chłopak tłumaczy się, że to tylko przyjacielski prezent, jednak Amber nie słucha i wychodzi z pokoju. Następnego dnia, uczniowie dowiadują się, że mają nowego nauczyciela, Jasona Winklera, który będzie uczył historii oraz będzie prowadził kółko teatralne. Uczennice są zachwycone jego urodą. Podczas owego kółka, Amber mówi Ninie, że ma plan, jak spowrotem uwieść Micka. Według jej ulubionego czasopisma, najlepsze jest wzbudzenie zazdrości. Pan Winkler oznajmia, że będą omawiać "Romeo i Julię". Amber i Alfie odgrywają jedną ze scen. Nastolatka podczas swojej kwestii spogląda na Micka. Posługuje się poradą z gazety i na oczach całej klasy oraz swojej grupy całuje Alfie'ego.

W szkole, podczas przerwy Mara pyta Patricię, dlaczego zachowuje się tak podle w stosunku do Niny. Nastolatka twierdzi, że nie ufa jej, ponieważ może mieć coś wspólnego z nagłym zaginięciem Joy i przez nią wszyscy zapominają o jej najlepszej przyjaciółce. Dziewczyna zauważa szafkę Niny. Nic nie myśląc, psuje zamek w niej, żeby móc się włamać. Pan Sweet przechodził akurat obok i zauważył zdarzenie. Dał Patricii szlaban. Jakiś czas później, buntowniczka jest sama w łazience szkolnej. Linijką wyciąga ze ściany kafelek, ponieważ po drugiej stronie jest mała dziurka, z której jest widok na gabinet dyrektora. Dziewczyna podsłuchuje rozmowę pana Sweeta i pani Andrews. Nauczyciele rozmawiają o Joy. Twierdzą, że muszą teraz szczególnie uważać, zwłaszcza na Patricię Williamson...

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Locks, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.