FANDOM


“House of Numbers”
Sezon 1, Odcinek 23
Odcinek 23
Informacje
Polska premiera

12 lipca 2011

Premiera w USA

19 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Numerów

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tim Hopewell

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Cameras

Następny

House of Scares

House of Numbers to dwudziesty trzeci odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Grupa z Domu Anubisa robi...a przynajmniej próbuje sobie ugotować śniadanie. Niestety nie wychodzi im. Victora raczej o pomoc nie poproszą, ponieważ on sam nie umie gotować. Wszyscy tęsknią za Trudy oraz prywatnością odebraną przez kamery. Nastolatkowie postanawiają się zbuntować. Jakiś czas później, Victor schodzi do jadalni, gdzie zastaje swoją grupę z książkami i torbami. Jest zły, ponieważ od dawna powinni być w szkole. Ci twierdzą, iż nie będą do niej chodzić, jeżeli właściciel domu nie przywróci Trudy oraz jeśli nie zdejmie kamer. Rodenmaar postanawia posunąć się do drastycznych środków. Grozi, iż zadzwoni do pana Sweeta i będzie kazał mu wyrzucić ze szkoły całą ósemkę uczniów. Pierwszy "łamie się" Mick, ponieważ stara się o stypendium i nie może wagarować. Następnie do szkoł idzie Mara, która ma dzisiaj bardzo ważny wykład i nie może go przegapić, a zaraz po niej Alfie i Jerome, którzy mieli już "małe" problemy w szkole i nie mogą opuszczać jej bez powodu. Amber boi się konsekfencji i przepraszając "Sibunę", wychodzi z domu. Zostają tylko Nina, Fabian i Patricia.

Później, cała trójka "uczy się". Fabian oznajmia dziewczynom, iż rozszyfrował kod z obręczy znalezionej w piwnicy. Jest to 1922. Wszyscy wspólnie stwierdzają, iż jest to data odkrycia grobowca Tutenchamona. Nina i Fabian idą do holu. Ponieważ Victor wciąż obserwuje kamery, muszą wymyślić inny sposób na znalezienie miejsca z kodem. Zatem Nina udaje, że przegląda się w lusterku. Dziewczyna zauważa kod napisany wspak na skrzyni. Fabian ryzykuje i zarzuca swój żakier z mundurka na kamerkę. Amerykanka próbuje odtworzyć skrzynię, gdy Brytyjczyk idzie na górę odwrócić uwagę Victora. Gdy dziewczyna znajduje to, co chciała, natychmiast zamyka skrzynię. Victor schodzi na dół i zauważa żakiet na kamerce.

Victor idzie do szkoły na spotkanie z nauczycielami. Pan Sweet mówi, iż rozmawiał z ojcem Micka. Mężczyzna zagroził usunięciem syna ze szkoły, jeżeli nie usuną w jego domu kamer. Ponieważ Mick osiąga ważne dla nich sukcesy sportowe, muszą usunąć sprzęt oraz przywrócić Trudy.

"Sibuna" korzysta z wyjścia właściciela domu. Patricia stoi na czatach, podczas gdy Fabian i Nina przeszukują komórkę pod schodami. Amerykanka po jakimś czasie szukania znajduje stare zdjęcie, z roku 1925. Widnieje na nim Victor na tle Domu Anubisa. Ale zaraz... dlaczego jest tak zadziwiająco podobny do teraźniejszego?

Tymczasem w szkole, pan Sweet wzywa Micka do gabinetu. Czeka tam na niego jego ojciec. Pan Campbell nie jest zadowolony z decyzji syna o zmianie szkoły. Wolałby, żeby syn pracował jako lekarz, a nie sportowiec. Do gabinetu wchodzi Mara. Mick przedstawia ją, jako swoją trenerkę do zawodów decydujących o jego stypendium, jednak pan Campbell mówi dziewczynie, iż nie musi już pomagać Mickowi, ponieważ jego syn nie zmieni szkoły. Panna Jaffray opowiada o tym, iż miała podobną, ale odwrotną sytuację. Jej rodzice - sportowcy - chcieli, żeby ich córka również rozwijała się w tej dziedzinie, jednak Mara ma całkiem inne ambicje. Twierdzi, iż nie chce, żeby Mick przechodził to samo, co ona. Po "przemowie" pan Campbell zgadza się, żeby jego syn wziął udział w walce o stypendium. Później, mężczyzna spotyka na korytarzu Amber. Dziewczyna zaprasza go do kawiarni, gdzie opowie o wszystkim, co działo się od początku roku szkolnego. Jeszcze później, Mara i Mick podsłuchują fragment rozmowy Amber i pana Campbella. Wynika z niej, iż nasz szkolny sportowiec wróci z ojcem do domu. Para jest wściekła na Amber, jednak później są jej wdzięczni. Czemu? Otóż, panna Millington poprosiła pana Campbella o przekonanie nauczycieli do przywrócenia Trudy i zdjęcia kamer.

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Numbers, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.