FANDOM


“House of Proof”
Sezon 1, Odcinek 15
Odcinek 15
Informacje
Polska premiera

30 czerwca 2011

Premiera w USA

12 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Dowodu

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tom Poole

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Intruders

Następny

House of Confrontation

House of Proof to piętnasty odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Podczas lekcji historii, pan Winkler informuje swoich uczniów o drzwiach otwartych, które odbędą się za kilka dni. Ponieważ nie było chętnych do poszczególnych prac związanych z tym dniem, nastolatkowie muszą się tym zająć. Zadania będą wybrane do poszczególnych umiejętności młodzieży. Jerome żartuje sobie z Micka, który nie radzi sobie najlepiej z nauką. Do klasy wchodzi pani Ester Robinson, nauczycielka od w-fu. Kobieta przyprowadziła swoich uczniów. Okazuje się, że teraz ona ma lekcje w sali od historii. Jason chce wyjaśnić sprawę, jednak nauczycielka pozostaje nieugięta i nie ma ochoty rozmawiać. Pan Winkler każe swoim uczniom przenieść się do sali teatralnej. Gdy nastolatkowie wychodzą z klasy, Patricia mówi swojemu nauczycielowi, że mężczyzna, którego widziała w nocy nie może być duchem, ponieważ widziała go w lesie.

Po lekcjach, Jason idzie wynieść śmieci. Po drodze mija panią Robinson. Chce się z nią przywitać po przyjacielsku i porozmawiać, kobieta jednak mówi mu tylko "Cześć" i wraca do biegania. Mężczyzna wraca do swoich obowiązków. Wyrzucając śmieci, zauważa na ziemi obudowę od telefonu. Podnosi ją i zauważa, że jest na niej ułożone z naklejek imię Joy.

Pan Winkler idzie do Patricii i pokazuje jej znalezioną obudowę. Dziewczyna od razu poznaje, że należała ona do Joy. Przypomina jej się też, że Victor miał odesłać jej przyjaciółce telefon już dawno temu. Nauczyciel postanawia poszukać więcej poszlag. Jakiś czas później kontaktuje się z fotografem, który robił szkolne zdjęcie (Joy została z niego usunięta, choć nikt poza Patricią tego nie zauważył). Prosi go w imieniu pana Sweeta o przysłanie zdjęcia na jego laptop.

W szkole, Nina, Fabian i Amber omawiają sprawy związane z zagadką. Młoda Amerykanka chce iść do Sary podczas długiej przerwy. Fabian chce iść z nią, jednak nastolatka nie zgadza się, gdyż staruszka nie zareagowała ostatnio zbyt pozytywnie na chłopaka. Amber postanawia iść z Niną. Do grupy podchodzi Mick. Zaprasza swoją dziewczynę na spacer do miasta po szkole. Amber jednak ma już plany z Niną. Podczas długiej przerwy, przyjaciółki idą do domu starców. Amber postanawia zająć się dłońmi staruszki, które są zaniedbane. Sarah budzi się i ponownie pyta Ninę, czy odnalazła skarb. Dziewczyna ponownie zaprzecza i pyta, czy to ona jest dziewczynką z nagrania. Staruszka mówi, że on chce żyć wiecznie, po czym mówi słowa z nagrania "Czasami widzę ich twarze w lustrze, chociaż wiem, że ich nie ma". Dokładnie to samo mówiła dziewczynka z nagrania. Niestety nastolatki nie dowiadują się kolejnych informacji, ponieważ Sarah zaczyna płakać, mówiąc, że mamusia nie żyje.

Przyjaciółki wracają do szkoły. Amber sądzi, że skoro tylko oni znają tajemnicę, powinni założyć klub. Wymyśliła nawet nazwę, "Sibuna". Jest to "Anubis" pisany od tyłu. Nina i Fabian się zgadzają. Po szkole, grupa zbiera się w lesie niedaleko, przy tzw. wypalonym drzewie. Amber oznajmia, iż muszą wymówić przysięgę i złożyć ofiarę. Dziewczyna wzięła swoje zdjęcie, ukochaną maskotkę Niny oraz limitowany podręcznik Fabiana. Przyjaciele nie są zadowoleni, dlatego postanawiają dać coś innego. Ninie udaje się znaleźć w torbie breloczek szczęścia. Niestety Fabian nic nie znalazł. Po wygłoszeniu przysięgi i złożeniu ofiar, trójka przyjaciół jest oficjalnie w klubie "Sibuna". Zaczyna zbierać się na deszcz. Uczniowie zbierają się więc do domu. Po drodze, Ninie wypada z torby "kostka". W momencie uderzenia o ziemię otwiera się. Przyjaciele podnoszą ją i odczytują wskazówkę napisaną w środku. Brzmi ona "Gdy dzień spotyka kres, szklane łzy oczy spostrzegą"...

Tymczasem w domu, Jerome i Alfie chcą zrobić Amber dowcip, wrzucając jej do łóżka starą rybę. Gdy chłopcy zdejmują pościel, znajdują na materacu nagrywarkę cyfrową. Ciekawscy przyjaciele włączają ją i słyszą fragment nagrania Sary. Alfie zabiera nagrywarkę i psuje nagranie, udając dziewczynkę, która w piwnicy ujrzała coś strasznego, naostrzyła więc obcasy i "nawiała".

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Proof, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.