FANDOM


“House of Reunion”
Sezon 1, Odcinek 28
Odcinek 28
Informacje
Polska premiera

19 lipca 2011

Premiera w USA

24 stycznia 2011

Tytuł polski (nieoficjalny)

Dom Spotkania

Scenarzysta

Diane Whitley

Reżyser

Tim Hopewell

Położenie odcinka
Poprzedni

House of Emergency

Następny

House of Memories

House of Reunion to dwudziesty ósmy odcinek pierwszego sezonu serialu Tajemnice Domu Anubisa.

Obsada

Streszczenie

Następnego dnia podczas śniadania, głównym tematem jest Alfie. Jerome pyta Trudy, czy może sobie dzisiaj zrobić wolne z lekcji, żeby odwiedzić swojego przyjaciela. Oto samo pyta Amber, która twierdzi, iż w szpitalu nie ma nic ładnego. Opiekunka zgadza się, żeby poszli do Lewisa na 2 godziny. Patricia też chce iść, jednak pani Rehmann się nie zgadza. Po śniadaniu, "Sibuna" robi zebranie w pokoju Amber i Niny. Patricia oznajmia, iż to ona pójdzie do szpitala zamiast panny Millington, ponieważ musi dowiedzieć się, co Alfie widział w piwnicy. Po rozważeniu tej kwestii, grupa myśli nad zagadką, której słowami kluczowymi są "wczoraj następuje po jutrze". Pytają Ninę, która czyta artykuł o kucykach. Amerykanka przypomina im, iż już nie należy do "Sibuny". Jednak już po chwili dziewczyna odgaduje, że może chodzić o oprawiony w skórę słownik. Po tych słowach, Fabian oddaje Ninie jej medalion i mówi, że to jej Sarah go powierzyła. Dziewczyna postanawia wrócić do zespołu.

W szkole, podczas kółka teatralnego trwa przymiarka kostiumów na przedstawienie. Amber jest załamana, ponieważ ma grać kanarka - ptaka, którego Howard Carter zabrał ze sobą do grobowca Tutenchamona. Dziewczyna sądzi, iż wygląda jak kurczak, a żółty nie pasuje jej do cery. Pan Winkler jest podenerwowany, ponieważ nie ma większości osób grających w spektaklu i nie mogą zacząć prób. Do sali przychodzą Nina i Fabian. Pokazują Amber słownik arabski oprawiony w skórę, który znaleźli na strychu. Nie mogą go jednak otworzyć.

Po lekcjach, "Sibuna" robi zebranie. Próbują otworzyć słownik. Bez skutku. Nina wpada na pomysł. Sądzi, iż trzeba przyłożyć do kłódki medalion. Robi tak. I miała rację, bo księga się otwiera. Znajduje się w niej puste miejsce. No właśnie. Puste. Ktoś już wziął wskazówkę ze słownika...

Tymczasem, Patricia i Jerome idą do szpitala odwiedzić Alfiego. Przez kilka pierwszych minut podglądają go, jak gra na konsoli. Gdy wchodzą, chłopak na tychmiast chowa sprzęt i udaje chorego. Przyjaciele dają mu winogrona, a raczej pustą torbę, gdyż ponoć Jerome je zjadł. Gdy chłopak próbuje się bronić, Patricia daje mu pieniądze i mówi, żeby kupił dla Lewisa czekoladę. Gdy Clarke wychodzi, Pati pyta Alfiego, co widział w piwnicy. Chłopak jednak nic nie pamięta z tamtej nocy. Wściekły Jerome wraca z pieniędzmi i pyta Patricię, czemu to on ma iść do sklepu. Do sali przychodzi siostra Delia, pielęgniarka opiekująca się Alfiem. Kobieta stwierdza, iż jego stan znacznie się poprawił, lecz na jej widok chłopak zaczyna symulować. Patricia pyta ją, co zaszkodziło Lewisowi. Delia mówi, iż nie wiadomo jeszcze i nadal czekają na wyniki z toksykologii. Jerome stwierdza, iż chyba niedługo sam będzie musiał zachorować. Patricia postanawia przejść się do kafeterii. Jakiś czas później, dziewczyna jest w drodze do sali Alfiego. Widzi lekarzy z wózkiem inwalidzkim. Zauważa, iż jest na nim nieprzytomny Rufus. Lekarze odchodzą na chwilę. Nastolatka korzysta z okazji i zaprowadza detektywa na wózku pod wyjście ze szpitala. Dzwoni do Niny...

Tymczasem u Alfiego. Jerome postanawia spróbować symulowania. Siostra Delia sprawdza mu puls. Stwierdza, że jest niebezpiecznie przyśpieszony i trzeba zrobić bolesny zastrzyk. Jednak spokojnie - to tylko dowcip z jej strony.

W szkole, Mick rozmawia z panią Robinson o treningach przed zawodami, które zależą od jego stypendium do szkoły w Kalifornii. Prosi ją o pomoc, ponieważ Mara go zostawiła na lodzie. Ester zgadza się na zostanie jego trenerką. Później, podczas kółka teatralnego, trwa przymiarka kostiumów, a pan Winkler denerwuje się, gdyż większości uczniów nie ma. Po jakimś czasie przychodzi Mara. Mick proponuje jej, żeby odegrali swoją scenę, dziewczyna jednak nie ma na to ochoty. Campbell sądzi, iż jest zazdrosna przez jego treningi z panią Robinson. Po lekcjach, chłopak trenuje z nauczycielką od w-fu, tyle że zamiast biegów uprawia jogę. Mara przechodzi akurat przez boisku. Dziewczyna chowa się za drzewem. Wymyśla plan zemsty doskonałej. Robi telefonem zdjęcie pary, która świetnie się bawi. Co zamierza z nim zrobić...?

Galeria

Żeby zobaczyć galerię odcinka House of Reunion, kliknij tutaj.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.