FANDOM


Patricia Williamson jedna z głównych bohaterów w Tajemnicach Domu Anubisa. Jej najlepszą przyjaciółką jest Joy Mercer. W sezonie pierwszym nienawidzi Niny Martin, gdyż myśli że to ona przyczyniła się do zniknięcia Joy, ale wkrótce stają się sobie bliskie. Wkrótce dołącza do Sibuny. Swój pierwszy pocałunek dzieliła z Eddiem, ale ten moment przerwała Joy wchodząc do pokoju. Od tej pory zostali parą. W sezonie 3 zerwali ze sobą podczas wakacji, ponieważ to był pierwszy poważny związek Patricii i nie dała sobie rady. W 3 sezonie przyznała się, że nadal bardzo go lubi. Patricia i Eddie wracają do siebie, w połowie 3 sezonu. Kiedy Patricia staje się grzesznikiem, Eddie nie złości się na nią, tylko na K.T.. tylko próbuje jej pomóc i chroni ją przed krzywdą chociaż wie, że ona jest grzesznikiem. Gdy K.T przychodzi do szkoły, Patricia czuje zazdrość o nią, uważa, że za dużo czasu spędza z  Eddiem.

Rola w poszczególnych sezonach

Sezon 1

W pierwszym sezonie Patricia była załamana z powodu zniknięcia Joy i obwiniała o to Ninę. Po pewnym czasie Patricia spotyka tajemniczego mężczyznę, którym okazuje się być Rufus Zeno, który zleca Patrici pokazanie mu Oka Horusa, czyli wisiorka Niny. Patricia chcąc zdobyć wisiorek Niny wchodzi do jej pokoju i przeszukuje jej rzeczy, przyłapuje ją na tym Amber. Patricia prosi Amber, żeby nie mówiła Ninie o tym zajściu. Amber się zgadza, lecz nie dotrzymuje słowa. Gdy Patricia dowiaduje się że Amber powiedziała wszystko Ninie oblewa ją wodą. Patricia po dłuższym czasie zbiera się na odwagę żeby przeprosić wszystkich mieszkańców Domu Anubisa.

Sezon 2

W drugim sezonie początkowo nie gra wielkiej roli bo nie zna jeszcze tajemnicy o Masce Anubisa. Patricia jako pierwsza "przywitała" nowego ucznia Eddiego w domu Anubisa oczywiście na swój sposób. Gdy Patricia dowiaduje się o masce Anubisa zostaje przeklęta i na znak tego ma na ręce Znak Anubisa. Patricia jest zła, że nikt jej nie uprzedził, że mogą być z tego takie skutki ale w końcu się uspokaja. Gdy jedno zadanie robili znacznie dużej niż pozostałe na Patricię zostaje rzucona klątwa prze którą nie może nic mówić. Klątwa została rzucona chyba w najtrudniejszych momentach życia Patricii dlatego, że Eddie przeprasza za tajenie tego że jego ojcem jest dyrektor i mówi jej, że ją naprawdę lubi lecz Patricia nie może mu odpowiedzieć bo straciła głos, więc go pocałowała. Potem ten piękny moment zniszczyła Joy wchodząc do pokoju. Patricia gdy była w tunelach w ostatnim zadaniu spadła razem z Amber do podziemi gdzie przedtem już tam spadli Nina i Alfie.

Sezon 3

W trzecim sezonie początkowo unika Eddiego bo między sezonami zerwali lecz potem uznaje że to bez sensu, bo mieszkają pod jednym dachem. Patricia początkowo rozwiązuje zagadkę ze starą Sibuną tylko, że bez Niny, lecz potem Amber w nocy odejścia budzi wszystkich sms'em do szkoły gdzie każe reaktywować Sibunę w której ma być Eddie, KT, Fabian, Patricia i Alfie. Eddie pewnego razu każe stanąć Patricii na czatach, lecz ona się pyta dlaczego. Eddie odpowiada jej, że chce żeby ona stała bo jej ufa na co Patricia odpowiada mu uśmiechem na znak zgody. KT w szkole mówi Patricii, że nie musi być zazdrosna o jej przyjaźń z Eddiem bo on jest jej fanem nr 1. Patricia się sprzeciwia i mówi że nie jest o niego zazdrosna ale pyta się KT czy może się dowiedzieć, czy on naprawdę coś to niej czuje.

Relacje

Joy Mercer

Joy jest najlepszą przyjaciółką Patricii. Gdy Joy zniknęła Patricia była najbardziej zdenerwowana całą sprawą i na własną rękę starała się ją odnaleźć. Patricia nie miała pojęcia, że ta coś wspólnego z tajemnicą domu Anubisa, lecz ostatecznie w finale 1 sezonu, Patricia odnajduje Joy.

Nina Martin

Patricia z początku nie lubiła nowo przybyłej Amerykanki i obwiniała ją o zniknięcie Joy. Za wszelką cenę chciała udowodnić, że to Nina jest winna. Później Patricia zdaje sobie sprawę, że to nie Nina jest odpowiedzialna za zniknięcie jej przyjaciółki. W między czasie mogą na sobie polegać. Ostatecznie zostały przyjaciółkami.

Jerome Clarke

Jest jej dobrym przyjacielem. Czasami wkurza ją jego zachowania, lecz są sobie bliscy. Jerome w 1 sezonie próbował pomóc Patricii w odnalezieniu Joy. Wraz z Alfiem Jerome nazywa Patricię - Trixie. W 3 sezonie Patricia wykorzystuje Jeroma, aby Eddie poczuł się o nią zazdrosny i idzie z nim na randkę. Jednak chłopak się wszystkiego domyśla i sam także ma interes, żeby wzbudzić zazdrość w Marze.

Mara Jaffray

Gdy Mara pokłóciła się z Amber zamieniają się pokojami z Amber i zostają najlepszymi przyjaciółkami. Gdy Patricia dochodzi do Sibuny mniej się spotykają jako przyjaciółki. Mara pomaga jej z niektórymi sprawami na przykład: zagaduje pana Sweeta gdy Patricia wkrada się do jego biura. Mara również się przyczynia do odnalezienia Joy. W 2 sezonie Patricia pomagała Marze doradzać w sprawie jej związku z Mickiem.

Alfie Lewis

Patricia uważa Alfiego za niepoważnego, lecz w 1 sezonie jest taki moment, kiedy nawzajem się wspierają. Są przyjaciółmi.

Fabian Rutter

Istnieje prawdopodobieństwo, że Patricia lub Fabiana przed 1 sezonem mogli coś do siebie czuć. Patricia bardzo niepokoi się, że Fabian zaczynał się zbliżać do Niny. Obecnie są dobrymi przyjaciółmi. W 3 sezonie zaczynają ze sobą spędzać więcej czasu. Oboje podejrzewali Ninę i Eddiego o letni romans, co z tego powodu uczyniło to ich wściekłych.

Amber Millington

Amber i Patricia znają się od 11 roku życia. Może to świadczyć, że kiedyś były najlepszymi przyjaciółkami. Była przyjaciółką Patricii, dopóki nie zdemaskowała Patricii przed Niną o próbie kradzieży medalionu. Patricia przez pewny czas czuła gorycz do Amber, lecz później ich relacje się poprawiają. W 3 sezonie Patricia też czuła smutek, żegnając się z Amber.

Eddie Miller

640px-Peddie Kiss!!!!!!!!!

Pierwszy pocałunek Peddie

Gdy Eddie przyjechał do Domu Anubisa w 2 sezonie, Patricia nie polubiła zbyt Eddiego. Przez pewny czas udawała nienawiść ukrywając swoje prawdziwe uczucia do chłopaka. Eddie dla zakładu z Jeromem zatańczył z Patricią lecz tak naprawdę mogło to świadczyć, że oni naprawdę się lubią. Później jednak Patricia ze złości wylała dzbanek z mlekiem na chłopaka. Patricia przyznała Joy, że Eddie jej się podoba, lecz na jej niekorzyść Eddie wszystko słyszał i dowiedział się o jej prawdziwych uczuciach. Chłopak chciał to wykorzystać i prawie doszło do pocałunku, lecz Patricia spanikowała i odepchnęła Eddiego od siebie. W odcinku "Dom Ciszy/Dom Ostrzeżeń" Patricia straciła głos, a chłopak się niepokoił, więc uznał, że dziewczyna ignoruje go. Patricia wyprowadza go z błędu całując go. Od tego czasu zaczęli być parą. Później doszło do wielu komplikacji w ich związku, przez co nie utrzymywali dobrych relacji, lecz w finale 2 sezonu, zawarli dobre relacje. W 3 sezonie dowiadujemy się że para zerwała w wakacje

Gdy pojawiła się K.T., Patricia darzy ją nienawiścią z powodu, że dziewczyna spędza dużo czasu z Eddiem. Po pewnym czasie Patricia przyznaje K.T., że nadal darzy uczuciem do Eddiego. K.T. chce pomóc dziewczynie i pyta się chłopaka 'w podtekście' czy nadal darzy dziewczynę uczuciami. Eddie myśląc, że chodzi o K.T. odpowiedział, żeby zostali przyjaciółmi. Patricia umówiła się z Jeromem, żeby sprawić Eddiego zazdrosnym. Dziewczyna umówiła się z Eddiem, aby mu wyznać swoje uczucia, lecz ten został porwany. Eddie miał wizję, jak Patricia zostaje grzesznikiem, więc chłopak ostatecznie uciekł z krypty i chciał się upewnić, że dziewczynie nic się nie stało. Patricia była wkurzona na Eddiego i chciała się dowiedzieć, dlaczego ją wystawił. Dziewczyna się oburzyła z myślą, że chłopak nie chce być już z nią. Eddie niepewny słów dziewczyny pocałował ją, co oznaczało że są znowu razem. Wszystko w ich związku układało się idealnie aż do momentu przyjścia Bena, co wywołało zazdrość w Eddiem o Patricię. Panna Denby chciała rozdzielić parę, żeby Patricia została grzesznikiem. W końcu Patricia się załamała i została grzesznikiem, lecz chłopak nie był na nią zły, bo wiedział że nie jest sobą. Ostatecznie Eddie uratował Patricię spod klątwy. W finale 3 sezonu Eddie oznajmia Patricii że chce być tylko i wyłącznie z nią.

Piper Williamson

Piper to siostra bliźniaczka Patricii. Patricia chciała zaimponować ojcu Eddiego - Panu Sweetowi i wysłała Piper na kolację. Jeszcze wcześniej doszło do akcji kiedy Eddie pocałował Piper myśląc, że to Patricia. Przez przypadek Eddie wyjawił Patricii okropną prawdę. Jeszcze w 2 sezonie Piper wraca do szkoły muzycznej i relacja sióstr znacznie się poprawia.

Ciekawostki

 • Jest pierwszym członkiem która dołączyła do Sibuny oprócz członków założycieli, Niny, Fabiana i Amber.
 • Została porwana przez Rufusa Zeno (jest to czas, kiedy Rufus okazuje się być antagonistą serialu).
 • Była pierwszą osobą, do pomocy w znalezieniu Rufusa kielich Ankh, choć zrobiła to nieświadomie. Jerome był drugi.
 • Z Amber przyjaźni się od 11 roku życia.
 • W sezonie 2,  jest przeklęta wraz z Sibuną i musi wypełnić 7 zadań aby uratować życie Niny i jej własne.
 • Patricia przyznaje się że ma lęk stóp znany również jako Podofobia.
 • Nosi 2 kolczyki w prawym uchu.
 • Ma siostrę bliźniaczkę o imieniu Piper.
 • Jej pocałunek z Eddiem był jej pierwszym pocałunkiem
 • Jej pseudonim przez większość jej znajomych Gaduła (tak ją nazywa Eddie) /Trixie (ang.)
 • Ona i Jerome są tylko dwiema postaciami które mają rodzeństwo i ich znamy
 • Patricia lubi wylewać dla nowo przybyłych domowników wodę/sok/mleko i także jeden raz wylała wodę na Amber i sok na Willow ale tylko dlatego, że była grzesznikiem
 • Spędziła lato z Eddiem w Ameryce.
 • Niektórzy uważają, że stała się łagodniejsza w drugim i trzecim sezonie, ale tylko dlatego, że poznała miłość swojego życia, Eddiego.
 • Zerwała z Eddiem w wakacje w Ameryce przed Sezonem 3.
 • Patricia jest prawdopodobnie najbardziej rozwiniętą postacią w serialu, ponieważ poznaliśmy ją od samego początku i mogliśmy zobaczyć, jak ona staje się coraz bardziej towarzyska. Także jej wygląd się zmienił w każdym sezonie jest fizyczny dowód jej rozwoju.
 • Eddie, Fabian i Alfie prawdopodobnie zakochali się w niej. Ponadto, Jerome został zaskoczony (nie w dobry sposób) że "Patricia ma chłopaka".
 • Patricia jest na tym samym stypendium szkoły("Candie") jak Jerome, Alfie i Joy.
 • Jej babcia znała dziadka KT. Byli na wyprawie, co sprawia, że ​​jej potomkowie potrzebują ceremonię.
 • Ona nie dogadała się z żadnym nowym przybyłym Amerykaninem (Nina, Eddie, KT) , ale stali się wielkimi przyjaciółmi w późniejszych odcinkach
 • Patricia nie cierpi tuńczyka.
 • Patricia stała się drugim grzesznikiem, przez złość.

Nawigacja

Postacie główne Nina MartinFabian RutterPatricia WilliamsonAmber MillingtonMick CampbellMara JaffrayJerome ClarkeAlfie LewisJoy MercerEddie MillerKT RushWillow Jenks
Postacie poboczne Victor Rodenmaar Jr.Vera DevenishTrudy RehmannJasper ChoudharySarah Frobisher-SmytheRufus ZenoHarriet DenbyRobert Frobisher-SmytheJason WinklerEric SweetDaphne AndrewsZoe ValentineEsther RobinsonCaroline Denby
Postacie cykliczne Piper WilliamsonPoppy ClarkeEvelyn MartinAde RutterAmelia PinchesJohn ClarkeFrancis JaffrayFrederick MercerLouisa Frobisher-SmytheGustav ZiestackMarsha LewisRory CampbellPani MulliganPielęgniarka DeliaPhilip LewisRobbieSierżant RoebuckVictor Rodenmaar Sr.Dziadek KTDexter LloydErin BlakewoodCassie TateGiles Winner-FrestonPan MillingtonPan CornelianPete Roper
Inne CorbierreAmmutAnubisSenkharaOsirianWybranaGrzesznicy
Organizacje SibunaTajemnicze Zgromadzenie
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.